cheerios اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد

cheerios: اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را تمام کنیم یا خیر؟

محققان به تازگی و علی رغم نظر پزشکان می‌گویند، تمام نکردن دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند. 

دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را تمام کنیم یا خیر؟

دوره مصرف آنتی بیوتیک ها را تمام کنیم یا خیر؟

عبارات مهم : پزشکی

محققان به تازگی و علی رغم نظر پزشکان می گویند، تمام نکردن دوره مصرف آنتی بیوتیک ها مشکلی ایجاد نمی کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، یکی از آخرین پژوهش های بحث برانگیز انتشار یافته به وسیله محققان دانشگاه “برایتون” و دانشکده پزشکی “ماساچوست” در انگلیس این ایده که بیماران باید حتما طبق تجویز پزشک، دوره مصرف آنتی بیوتیک را حتی بعد از حصول سلامتی به اتمام برسانند، زیر پرسش برده و از سیاست گذاران این عرصه خواست این توصیه را کنار بگذارند آیا که غیرضروری است.

دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را تمام کنیم یا خیر؟

محققان همچنین اظهار داشتند که بر خلاف باور عموم، توصیه «دوره کامل» قدیمی است و باید از‌بین‌برده‌شده شود. لیکن مبتنی بر شواهد، حتی می تواند منجر به زیاد کردن خطر در مقاومت بدن به آنتی بیوتیک ها شود.

اما پزشکان اکنون معترض شده است اند و محققان را متهم به بیانات و مشاوره غیرمسئولانه کرده اند که می تواند سلامت بیماران را به خطر بیاندازد.

محققان به تازگی و علی رغم نظر پزشکان می‌گویند، تمام نکردن دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند. 

هر دو طرف با توجه به عقاید خود، توجیهات خود را مطرح کرده اند، ولی به راستی کدامیک مشاوره پزشکی صحیحی می دهند؟

از طرفی “مارتین لوولین” و همکارانش در دانشگاه “برایتون” و “ماساچوست” معتقدند پزشکان باید این واقعیت را در نظر بگیرند که درمان کوتاه آنتی بیوتیک می تواند به عنوان درمان موثر یا شاید موثرتر از درمان طولانی باشد.

از طرف دیگر، پزشکانی که در سراسر دوران کار حرفه ای خود آنتی بیوتیک تجویز کرده و بیماران را به اتمام دوره کامل آن توصیه کرده اند، مخالف این نظر هستند. لیکن معتقدند کم کردن نشانه های بیماری هر لحظه به این معنی نیست که منبع مهم آن از بین رفته است.

دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را تمام کنیم یا خیر؟

هر دو گروه بیانات جالب توجهی دارند ولی بیماران باید توجه داشته باشند که هرگونه توصیه پزشکی باید به صورت موردی مورد بررسی قرار بگیرد و نمی توان در چنین زمینه هایی به یک توصیه کلی اکتفا و عمل کرد.

تجویز و مصرف آنتی بیوتیک ها بستگی به بیمار دارد

محققان به تازگی و علی رغم نظر پزشکان می‌گویند، تمام نکردن دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند. 

طبق گفته “لوولین” و همکارانش این ایده که توقف زودهنگام مصرف آنتی بیوتیک موجب مقاومت بدن در برابر آنتی بیوتیک می شود، به وسیله تحقیقات علمی معتبر تایید نشده است.

غالبا وحشت بیماران تحت درمان موجب می شود پزشکان درمان های طولانی تر را تجویز کنند و تاکنون مطالعاتی جهت تعیین حداقل وقت درمان انجام نشده بود. از آنجایی که مردم بعد از اصلاح بیماری به توصیه پزشکان همچنان به مصرف آنتی بیوتیک ادامه می دهند، امراض مبادرت به تولید و توسعه پاتوژن های مقاوم به آنتی بیوتیک می کنند.

دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را تمام کنیم یا خیر؟

محققان می گویند هنگامی که پای عفونت های مرسوم باکتریایی به میان می آید، هیچ شواهدی مبنی بر این که توقف پیش از موعد مصرف آنتی بیوتیک خطر مبتلا شدن به عفونت باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را زیاد کردن می دهد، وجود ندارد.

با توجه به این نکته، جهت تعیین حداقل وقت مصرف آنتی بیوتیک، تحقیق مورد نیاز است.

پزشکان باید تعیین کنند که مصرف آنتی بیوتیک چه زمانی متوقف شود

مطمئنا از ابتدا مشخص بود که نتیجه های جالب توجه چنین تحقیق بحث برانگیزی با آغوش باز از طرف جامعه پزشکی پذیرفته نخواهد شد. با این حال، تمام پزشکان به طور کامل با محققان مخالف نیستند.

کارشناسان معتقدند محققان موجب ایجاد یک نقطه عطف شده است اند، ولی تنها جهت یک عنوان مشخص در یک زمینه محدود.

اکثر کارشناسان معتقدند که این توصیه بحث برانگیز محققان باید در موارد خاص در نظر گرفته شود و شرایط بیماران به صورت فرد به فرد باید مورد بررسی قرار گیرد.

یک اشتباه مشترک

همانطور که قبلا ذکر شد، محققان این تحقیق چالشی با مورد پرسش قرار دادن چرایی مصرف دوره کامل آنتی بیوتیک، آن را بی اساس دانسته اند. ولی “وان کوپر” میکروبیولوژیست دانشکده پزشکی دانشگاه “پیتزبورگ” خاطرنشان می کند که محققان این دانشگاهها همان اشتباهی را مرتکب شده است اند که آن را نقد می کنند.

به گفته وی، محققان استدلال می کنند که تجویز دوره طولانی جهت مصرف آنتی بیوتیک مبتنی بر شواهد علمی نیست، در حالی که سرمقاله تحقیق ارزش این گونه القا می کند که بیماران نباید دوره مصرف آنتی بیوتیک را به آخر برسانند. این نیز مبتنی بر شواهد علمی نیست و چنین توصیه ای احتمال بروز عوارض و پیامدهای ناخواسته و مضر را جهت بیمارانی که در حال مصرف آنتی بیوتیک هستند زیاد کردن می دهد.

علاوه بر اینکه اکثر متخصصان با محققان موافق هستند که در زمینه تعیین مدت مصرف موثر آنتی بیوتیک نیاز به تحقیقات بیشتری هست. آنها همچنین با پزشکان موافقند که توصیه بیماران به توقف دوره مصرف آنتی بیوتیک غیر مسئولانه هست، لیکن این توصیه، رویکرد یک پیشنهاد کلی را پشتیبانی می کند، در صورتی که امراض و درمان آنها متفاوت است.

واژه های کلیدی: پزشکی | محققان | پزشکان | تحقیقات | درمان ان | درمان مو | آنتی بیوتیک | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs