cheerios اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد

cheerios: اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصاویر) + ناکامان زن جایزه اسکار (

در سال ۲۰۱۲، هنگام تبلیغ جهت فیلم «استاد» (The Master)، خواکین فینیکس با «بدرد نخور خواندن» اسکار جنجال آفرینی کرد. با این وجود انداختن افراد به جان هم بدترین

تصاویر) + ناکامان زن جایزه اسکار (

ناکامان زن جایزه اسکار (+تصاویر)

عبارات مهم : جایزه

در سال ۲۰۱۲، هنگام تبلیغ جهت فیلم «استاد» (The Master)، خواکین فینیکس با «بدرد نخور خواندن» اسکار جنجال آفرینی کرد. با این وجود انداختن افراد به جان هم بدترین کاری است که می توان در این دنیا کرد و صادقانه بگوییم که منطق پشت حرف او بیراه هم نیست. هیچ راهی وجود ندارد که بتوان تمامی افراد شرکت کننده در یک مراسم اهدای جوایز سینمایی را راضی و خشنود به منزل هایشان فرستاد لیکن هر کسی نظر خود را دارد که چه کسانی استحقاق بردن جوایز سینمایی را دارند.

بسیار تلخ است که هنگامی که شما روح و جسم خود را جهت ایفای یک نقش به کار گرفته اید ولی ناگهان جایزه ای که شما خود را مستحق آن می دانید به شخص دیگری داده می شود. مسئله اینجاست که شما هیچ کنترلی بر روی نظر های دیگران در مورد اثرتان ندارید و زمانی که فیلم شما منتشر شد دیگر باید دیگران در مورد آن قضاوت کنند. بدهید ترتیب بسیاری از بازیگران زن در تاریخ سینما نتوانسته اند به آنچه که استحقاقش در مراسم اسکار را داشته اند دست یابند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با عالی ترین بازیگران زنی آشنا کنیم که علیرغم شایستگی فراوان و بازی های بی نقصی که ارایه داده اند نتوانسته اند برنده جایزه اسکار شوند.

۱۰- کایرا نایتلی

باور کردنی نیست که کیرا نایتلی با این همه سال فعالیت در دنیای سینما هنوز ۳۳ سال سن دارد. نایتلی در سنین نوجوانی بازیگری را تجربه کرد و در نهایت در سال ۲۰۰۲ و جهت بازی در فیلم «مانند بکهام ضربه آزاد بزن» (Bend it Like Beckham) صورت شد. از آن وقت به بعد وی در ژانرهای مختلفی بازی کرده، از فیلم های مستقل هنری تا فرانچایزهای بلاک باستر، و در عنفوان جوانی یکی از آشنا شده است ترین بازیگران زن هالیوود است.

نایتلی یک بازیگر بااستعداد با دلفریبی بریتانیایی است که همه را شیفته خود می کند و در هر نقشی که وارد می شود به آن جان می بخشد. وی تاکنون ۲ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است هست؛ بار اول جهت فیلم «غرور و تعصب» (Pride and Prejudice) و در بخش عالی ترین بازیگر زن نقش اول و بار دوم جهت بازی در فیلم «بازی تقلید» (The Imitation Game) در بخش عالی ترین بازیگر زن نقش دوم که هر دو بار موفق به دریافت این جایزه نشد.

۹- کری مولیگان

تصاویر) + ناکامان زن جایزه اسکار (

بعد از بازی خیره کننده اش در فیلم «یک آموزش» (An Education)، کری مولیگان به ملکه فیلم های مستقل تبدیل شد و در نقش هایی بازی کرد که تفاوت های بسیاری با هم داشتند. چه در نقش اول حضور یابد و چه در نقش های فرعی، مولیگان هر لحظه می درخشد و حضور او در یک فیلم اعتباری خارق العاده به آن فیلم می بخشد. بازی او در فیلم «یک آموزش» جهت نخستین و آخرین بار، تا به امروز، نامزدی اسکار در بخش عالی ترین بازیگر زن نقش اول را جهت او به ارمغان آورد.

وی در سال ۲۰۱۱ دو بازی خارق العاده از خود نشان داد؛ یکی در فیلم «راننده» (Drive) که بازی همراه با سکوت و احساساتش در کنار رایان گاسلینگ به بااهمیت ترین بخش فیلم تبدیل شد و توانست تنها با نگاه و زبان بدن نهایت احساس و غم را در این فیلم به تصویر بکشد. دومین نامزدی اسکار او نیز جهت فیلم «شرم» (Shame) اتفاق افتاد که در آن با مایکل فاسبندر همبازی بود. این دو نقش آفرینی و بخصوص فیلم دوم، اسم مولیگان را بر سر زبان ها انداخت هر چند جهت برنده شدن جایزه اسکار کافی نبودند.

۸- میشل فایفر

در حالی که بسیاری اهمیتی به نقش آفرینی آن هاتاوی در نقش زن گربه ای در آخرین فیلم بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان با عنوان «شوالیه تاریکی بر می خیزد» (The Dark Knight Rises) نمی دهند باید گفت که نقش زن گربه ای باید جهت هر لحظه در اختیار میشل فایفر می ماند که زیبایی، رازآلود بودن و کشش خانمانه مرگبارش باعث می شود که یک سر و گردن بالاتر از دیگر بازیگران هالیوودی باشد. همچنین وی چنان نیرویی به نقش های زنان قشنگ ولی بی اهمیت می دهد که در نهایت باعث برجستگی آن شخصیت می شود. فایفر در طول دوران فعالیت خود در هالیوود ۳ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است است ولی هیچ بار موفق نشده این جایزه را با خود به منزل ببرد.

در سال ۲۰۱۲، هنگام تبلیغ جهت فیلم «استاد» (The Master)، خواکین فینیکس با «بدرد نخور خواندن» اسکار جنجال آفرینی کرد. با این وجود انداختن افراد به جان هم بدترین

وی نخستین بار جهت فیلم «روابط نامشروع» (Dangerous Liaisons) نامزد دریافت جایزه اسکار در بخش عالی ترین بازیگر زن نقش مکمل شد. وی نشان داد که تنها نماد قشنگی نیست و استعداد خوبی در بازیگری دارد و بدهید ترتیب دومین نامزدی اسکار خود را جهت بازی در فیلم «بیکرهای شگفت انگیز» (The Fabulous Baker Boys) در بخش عالی ترین بازیگر زن بدست آورد. فایفر سومین نامزدی اسکار خود را نیز جهت بازی در فیلم «زمین عشق» (Love Field) دریافت کرد ولی هر ۳ بار از بدست آوردن اسکار باز ماند.

۷- هلنا بونهام کارتر

علاوه بر زندگی با تیم برتون و حضور در نقش زنان حوواس پرت و عجیب و غریب تمامی فیلم های او، هلنا بونهام کارتر در فیلم های متعدد دیگری نیز هنرنمایی کرده هست. وی نخستین بار جهت بازی در فیلم «بال های کبوتر» (The Wings of the Dove) نامزد دریافت جایزه اسکار شد و عالی ترین بازی دوران کاری خود را در این فیلم ارایه داد. وی یک بار دیگر نیز جهت بازی در نقش ملکه الیزابت فیلم «سخنرانی پادشاه» (The King’s Speech) نامزدی جایزه اسکار را بدست آورد. با این وجود وی هر دو بار از دست یافتن به جایزه باز ماند.

بونهام کارتر در فیلم «باشگاه مشت زنی» (Fight Club) نیز که دنیایی کاملاً مردانه داشت نقش دلفریب مارلا سینگر را بازی کرد و در فیلم های هری پاتر و «بینوایان» (Les Miserables) نیز اوج مهارت خود در بازیگری را به رخ همگان کشید. شاید عالی ترین کار او با همسر سابقش، تیم برتون، در فیلم «سوینی تاد» (Sweeney Todd) باشد. بازی او در فیلم «سیاره میمون ها» (Planet of the Apes) را نیز نباید نادیده گرفت.

۶- کریستن دانست

تصاویر) + ناکامان زن جایزه اسکار (

چطور ممکن است که بازیگری با استعداد کریستن دانست حتی نامزدی اسکار را نیز بدست نیاورده باشد؟! او بدون شک یکی از عالی ترین بازیگران زن امروزی است که نادیده گرفته شده است هست. وی نخستین بازی قابل توجه خود را در سن ۱۲ سالگی در فیلم «مصاحبه با خون آشام» (Interview with the Vampire) انجام داد و از آن وقت تاکنون در فیلم های زیادی و بخصوص در نقش زنان بیمار و آشقته حضور یافته هست. شاید دانست جهت بازی در نقش یک کودک خون آشام در فیلم «مصاحبه با خون آشام» و در سن ۱۲ سالگی لیاقت نامزدی اسکار را داشت. بعد نوبت به فیلم «خودکشی دوشیزگان» می رسد که بازی خیره کننده او در این فیلم نیز نادیده گرفته شد.

با این وجود بازی های بی نقص او در فیلم های «ماری آنتوانت» (Marie Antoinette) ساخته سوفیا کوپولا و «مالیخولیا» (Melancholia) اثر لارس وون تریه عالی ترین هنرنمایی های دانست بوده اند. شاید ماهیت این دو فیلم بود که باعث نادیده گرفته شدن بازی دانست شد هر چند جهت بازی در «مالیخولیا» برنده جایزه عالی ترین بازیگر زن جشنواره کن شد و بازی او به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

۵- نائومی واتس

نائومی واتس نیز یکی از بازیگران زن هالیوود است که در کمال ناباوری تاکنون موفق به کسب جایزه اسکار نشده هست. بعد از مهاجرت به ایالات متحده، او سال ها تلاش کرد که دیده شود و آخر با بازی در شاهکار دیوید لینچ با عنوان «جاده مالهالند» (Mulholland Drive) و آن هم در نقش یک بازیگر از توهم بیرون آمده به یک ستاره تبدیل شد.اما جای تعجب دارد که آیا وی جهت عالی ترین نقش آفرینی اش حتی نامزد دریافت جایزه اسکار نیز نشد. نخستین نامزدی او جهت جایزه اسکار با فیلم «۲۱ گرم» (۲۱ Grams) آلخاندرو ایناریتو بدست آمد. واتس جهت بازی در فیلم «غیرممکن» (The Impossible) نیز دومین نامزدی اسکار خود را کسب کرد.

وی در این دو فیلم به خوبی مهارتش در نقش زنان غمگین را به رخ کشید که گریه ها و زجه هایش دل تماشاگران را به درد می آورد. شاید واتس لیاقت این را داشت که جهت بازی در فیلم «قول های شرقی» (Eastern Promises) اثر دیوید کراننبرگ و «بازی های مسخره» (Funny Games) میشاییل هانکه نیز نامزد جایزه اسکار شود ولی این اتفاق رخ نداد.

۴- آنت بنینگ

در سال ۲۰۱۲، هنگام تبلیغ جهت فیلم «استاد» (The Master)، خواکین فینیکس با «بدرد نخور خواندن» اسکار جنجال آفرینی کرد. با این وجود انداختن افراد به جان هم بدترین

جای تاسف است که آنت بنینگ علیرغم این همه نقش آفرینی خاص و خارق العاده اش تاکنون موفق به بردن جایزه اسکار نشده هست. با بیش از ۳۰ سال حضور در دنیای بازیگری، بنینگ یکی از بااستعدادترین بازیگران نسل خود است و توانسته حتی بدترین فیلم ها را نیز با بازی های بی نقص خود ارتقا بخشد. او تنها ۴ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است که بسیار کمتر از چیزی است که بنینگ شایستگی آن را دارد و در کمال ناباوری هیچگاه برنده این جایزه نبوده هست. شاید کمتر کسی باور کند که او جهت بازی در فیلم «زیبایی آمریکایی» (American Beauty) نتوانست برنده جایزه اسکار شود. بازی در فیلم «کلاهبرداران» (The Grifters) در سال ۱۹۹۰ نخستین نامزدی اسکار را جهت بنینگ به ارمغان آورد.

بعد از نامزدی اسکار جهت دومین بار به خاطر بازی در فیلم «زیبایی آمریکایی»، بنینگ جهت بازی در فیلم «جولیا بودن» (Being Julia) در نقش یک بازیگر تئاتر سومین نامزدی خود را در مراسم اسکار بدست آورد و آخرین بار نیز جهت بازی در فیلم «بچه ها حالشان خوب است» (The Kids Are All Right) نامزد دریافت این جایزه شد. علاوه بر این وی در فیلم های «باگزی» (Bugsy)، «فرار با قیچی» (Running with Scissors) و «زنان قرن بیستم» (۲۰th Century Women) نیز بازی های خیره کننده ای از خود ارایه داد.

۳- جسیکا چستین

تنها در مدت کوتاه ۹ سال حضور در هالیوود، جسیکا چستین توانست خود را به عنوان یکی از عالی ترین بازیگران زن عصر حاضر معرفی کند. وی چنان استعداد ذاتی قابل توجهی در بازیگری دارد که حتی حضور بی کلام او نیز در یک فیلم به خوبی حس می شود. تا به امروز وی ۲ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است هست. وی نخستین بار در فیلم «مساعدت» (The Help) نخستین بازی قابل توجه خود را انجام داده و نامزد دریافت جایزه اسکار در بخش عالی ترین بازیگر نقش مکمل زن شد. در «۳۰ دقیقه بعد از نیمه شب» (Zero Dark Thirty)، چستین دومین نامزدی اش در مراسم اسکار را این بار در بخش عالی ترین بازیگر نقش اول زن بدست آورد. بازی وی در این فیلم را باید یکی از عالی ترین نقش آفرینی های قرن بیست و یکم دانست که لیاقت بردن جایزه اسکار را داشت.

تصاویر) + ناکامان زن جایزه اسکار (

بار مهم این فیلم ۲ ساعت و نیمه تنها بر روی شخصیت و بازی چستین بود ولی در نهایت جایزه اسکار به جنیفر لارنس جهت بازی بی نقصش در فیلم «دفترچه امیدبخش» (Silver Linings Playbook ) رسید. بازی های کم نظیر چستین در فیلم های «پناه بگیر» (Take Shelter)، «غیب شدن النور ریگبی» (The Disappearance of Eleanor Rigby)، «دوشیزه سلوان» (Miss Sloane) و «درخت زندگی» (The Tree of Life) نیز از عالی ترین نقش آفرینی های دیگر جسیکا چستین به شمار می آیند.

۲- گلن کلوز

علاوه بر آموزش عواقب خیانت به مردان متاهل در «جذابیت مرگبار» (Fatal Attraction)، گلن کلوز بازی های خیره کننده دیگری نیز داشته هست. با سابقه ای نزدیک به ۴۰ سال در دنیای بازیگری، کلوز یکی از عالی ترین بازیگران عصر خود به شمار می آید که علیرغم بازی های دوست داشتنی اش موفق به کسب جایزه اسکار نشده هست. کلوز با ۶ بار نامزدی در اسکار و ناکامی در همه موارد، بیش از هر بازیگر دیگری در هالیوود بیشترین نامزدی ها و بیشترین ناکامی ها در کسب این جایزه را به خود تخصیص داده شده است داده هست. وی نخستین نامزدی اسکارش را در بخش عالی ترین بازیگر زن نقش اول و جهت نخستین تجربه بازیگری اش با عنوان «جهان به گفته گارپ» (The World According to Garp) در سال ۱۹۸۲ بدست آورد.

در اتفاقاتی بی سابقه وی جهت دومین و سومین فیلم های خود با عنوان «اندوه شدید» (The Big Chill) و «استعداد ذاتی» (The Natural) نیز نامزد دریافت جایزه اسکار شد. اگر چه هیچ یک از این فیلم ها، آثار آشنا شده است و موفقی نبودند ولی نقش آفرینی کلوز نقطه مثبت این فیلم ها به شمار می آید. کلوز عالی ترین بازی خود را بدون شک در فیلم «جذابیت مرگبار» ارایه داد که چهارمین نامزدی اسکار را جهت وی در پی داشت. وی یک سال بعد و باز هم جهت ایفای نقش یک زن شرور در فیلم «روابط خطرناک» (Dangerous Liaisons) پنجمین بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد.آخرین نامزدی اسکار کلوز در سال ۲۰۱۱ و جهت فیلم «آلبرت نوبز» (Albert Nobbs) بدست آمد که نشان داد کلوز همچنان مهارت خود در ایفای نقش های متفاوت را حفظ کرده است.

۱- ایمی آدامز

در طول سال های اخیر، ایمی آدامز به یکی از سخت کوش ترین و تحسین شده است ترین بازیگران زن هالیوود تبدیل شده است هست. باید سخت تلاش کنید تا یک بازی بد در کارنامه این بازیگر مو سرخ بااستعداد پیدا کنید. وی در نقش های متفاوتی درخشیده و با تمام این استعدادها و توانایی ها بسیار متواضع و دوست داشتنی هست. ولی آدامز تاکنون ۵ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است و هر بار دست خالی به منزل بازگشته هست. وی در این مقوله با دی کاپریو مقایسه شده است و لئوناردو دی کاپریو زنان هالیوود لقب گرفته است لیکن علیرغم شایستگی فراوانش هنوز نتوانسته برنده اسکار شود. جالب این که وی جهت نخستین بار جهت بازی در فیلم «اگه می تونی منو بگیر» (Catch Me if You Can) که با دی کاپریو همبازی بود دیده شد و توانست همزمان دل دی کاپریو و تماشاگران را برباید. با این وجود، آدامز نخستین نامزدی اسکار خود را چند سال بعد و جهت بازی در فیلم «جون باگ» (Junebug) بدست آورد.

دومین نامزدی اسکار او جهت بازی در فیلم «تردید» (Doubt) بدست آمد که در آن با غول هایی مانند مریل استریپ، فیلیپ سیمور هافمن و وایولا دیویس همبازی بود. آدامز در فیلم «مشت زن» (The Fighter) نقشی متفاوت را ایفا کرد و بعد از نامزد شدن جهت اسکار، مسابقه را به ملیسا لئو واگذار کرد. چهارمین نامزدی اسکار آدامز جهت فیلم «استاد» (The Master) بدست آمد. آخرین نامزدی اسکار آدامز جهت فیلم «حقه بازی آمریکایی» (American Hustle) بدست آمد که باز با ناکامی در بدست آوردن آن همراه بود. با این وجود می توان ادعا کرد که بدون شک آدامز در سال های آینده به آن چه که شایستگی اش را دارد رسیده و بالاخره برنده جایزه اسکار شود.

برترین ها

واژه های کلیدی: جایزه | بازیگر | دریافت | نامزدی | بازیگری | بازیگران | بازیگران زن | برنده اسکار | مراسم اسکار | نامزد اسکار | دنیای بازیگری

تصاویر) + ناکامان زن جایزه اسکار (

تصاویر) + ناکامان زن جایزه اسکار (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs