cheerios اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد

cheerios: اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مدیران متخلف مانده اموال را هم از بین بردن می‌کردند!

بعد از توقف تعیین وظیفه و پرداخت وجوه سپرده‌گذاران فرشتگان از سوی موسسه کاسپین علت این عنوان توقیف اموال به وسیله قوه‌قضاییه اعلام شد. هر چند که دستگاه قضا در ا

مدیران متخلف مانده اموال را هم از بین بردن می‌کردند!

مدیران متخلف مانده اموال را هم از بین بردن می کردند!

عبارات مهم : مرکزی

بعد از توقف تعیین وظیفه و پرداخت وجوه سپرده گذاران فرشتگان از سوی موسسه کاسپین علت این عنوان توقیف اموال به وسیله قوه قضاییه اعلام شد. هر چند که دستگاه قضا در این مدت راجع به چرایی این اقدام توضیحاتی اعلام نکرده بود، ولی به تازگی مدیر دستگاه قضا در مورد علت توقیف اموال در بعضی موسسات اعتباری اظهاراتی داشته که می توان جریان کاسپین را نیز در آن جستجو کرد.

به گزارش ایسنا، در مسیر ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و آخر دادن به فعالیت موسسات اعتباری غیرمجاز، جریان تصفیه و تعیین وظیفه سپرده گذاران با همکاری دستگاه های ذیربط به خاص بانک مرکزی و دستگاه قضایی انجام می شود که شناسایی و ارزیابی دارایی و اموال و نقل و انتقال آنها و سایر مراحل خارج از نظارت آنها به خاص دستگاه قضا نیست.

مدیران متخلف مانده اموال را هم از بین بردن می‌کردند!

این در حالی است که طی این مدت در بعضی موسسات مواردی وجود داشت که موجب توقف تعیین وظیفه و پرداختی ها به سپرده گذاران شد و از جمله آنها که این روزها درگیر این عنوان است می توان به موسسه کاسپین اشاره کرد. این موسسه مشمول بر هشت تعاونی است که در آخر سال ۱۳۹۴ با انحلال در مجموعه کاسپین گرد آمده و مجوز فعالیت آن از سوی بانک مرکزی صادر شد، ولی به مرور با توجه به مسائلی که درآن وجود داشته و بعضی اتفاق های بیرونی با حواشی مواجه و از ادامه فعالیت و انجام تعهدات خود نسبت به تعاونی ها باز ماند.

“فرشتگان” بزرگترین زیرمجموعه کاسپین است که اکنون با حدود ۵۰۰ هزار سپرده گذار بزرگترین معضل این موسسه بوده و قدرت بازپرداخت منابع را در قبال وجوه سپرده گذاران از دست داده است آیا که اوضاع نقدینگی و تبدیل اموال آن با اوضاع مشخصی بوده و این خط اعتباری بانک مرکزی است که موجب شروع و پیش برد مرحله ای تعیین وظیفه سپرده گذاران آن بود. از آخر اردیبهشت ماه طی فرایندی تعیین وظیفه سپرده گذاران از سه میلیون تومان شروع و تاسقف ۲۰۰ میلیون پیش رفت، ولی در جایی این روند متوقف و پرداختی انجام نشد.

بعد از توقف تعیین وظیفه و پرداخت وجوه سپرده‌گذاران فرشتگان از سوی موسسه کاسپین علت این عنوان توقیف اموال به وسیله قوه‌قضاییه اعلام شد. هر چند که دستگاه قضا در ا

دلایل متفاوتی جهت این مسئله مطرح است که بااهمیت ترین آن مسدود شدن حساب های کاسپین و توقیف اموال به وسیله قوه قضاییه بود. در عین حال که انتقاداتی نیز نسبت به این اقدام قوه قضاییه مطرح شد مبنی بر اینکه اگر مسدودی حساب ها اتفاق نیفتاده بود و روال عادی طی می شد تاکنون بخش بیشتری از سپرده گذاران تعیین وظیفه شده است بودند. موضوعی که گرچه تاکنون دستگاه قضا به آن واکنشی نشان نداده بود، ولی از تازه ترین بیانات لاریجانی-رئیس قوه قضائیه- راجع به توقیف اموال بعضی موسسات اعتباری می توان دلایل این اقدام را دریافت که در مهمترین مورد کاسپین را نیز در بر خواهد گرفت هر چند که وی در توضیحات خود به طور مستقیم نامی از کاسپین و یا سایر موسسات نیاورده است.

لاریجانی تاکید دارد که قوه قضائیه تلاش کرده تا با توقیف اموال این موسسات جلوی از بین بردن شدن اموال مردم را بگیرد. وی البته گفته گر چه بعضی افراد این اقدام دستگاه قضا را که گامی صحیح، قانونی و شرعی بوده را معکوس جلوه داده اند و حتی در بعضی از شعب در پاسخ به سپرده گذاران گفته اند که نمی توانیم پول بدهیم لیکن قوه قضاییه آن را توقیف کرده هست، ولی اگر دستگاه قضایی طبق قانون اقدام به توقیف این اموال نمی کرد همین میزان از دارایی های موجود در موسسات که متعلق به مردم هست، به وسیله مدیران آن از بین بردن می شد و از بین می رفت.

در عین حال مدیر دستگاه قضا از کارها دیگری در جریان توقیف دارایی ها سخن گفته و اعلام کرده است که با توقیف، شناسایی اموال این موسسات تلاش جهت تقسیم عادلانه اموال بین سپرده گذاران دیگر نشانه بوده هست. این بخش کار به علت نحوه پرداخت سودها و میزان اموال بانک ها بسیار پیچیده خواهد بود. به هر حال جهت طراحی ساز و کاری جهت تقسیم اموال موسسات میان سپرده گذاران جلسات متعددی را شخص وی با مدیر کل بانک مرکزی و بعضی اعضای هیات رئیسه مجلس داشته است.

مدیران متخلف مانده اموال را هم از بین بردن می‌کردند!

لاریجانی گرچه اعلام کرده که دستگاه قضا تلاش می کند تا اجازه ندهد اموال مردم از بین برود و یا اموال موسسات به طور غیرعادلانه ای تقسیم شود، ولی تاکید داشته که کار قوه قضاییه یک کار اجرایی نیست و پولی هم در اختیار ندارد که بخواهد به سپرده گذاران بدهد حتی اگر دستگاه قضا چنین مبلغی را نیز در اختیار داشت به لحاظ قانونی نمی توانست اموال عمومی را در اختیار موسسات قرار دهد تا بدهی خود را بپردازند.

رئیس دستگاه قضا در بخشی از بیانات خود در رابطه با اینکه اکنون موسسات مالی و اعتباری با عملکرد خود موجب ایجاد گرفتاری هایی جهت سپرده گذاران شده است اند، به نقش بانک مرکزی در دوران گذشته در اتفاقات کنونی اشاره کرده است و گفته که باید پذیرفت بانک مرکزی در گذشته به وظایف خود درست عمل نکرده و کم کاری هایی داشته هست. با این حال اکنون با پرسشها پیش آمده، مجلس، دولت، قوه قضاییه و بانک مرکزی جهت حل این پرسشها در حال همکاری بوده و به نتیجه های خوبی هم رسیده اند.

بعد از توقف تعیین وظیفه و پرداخت وجوه سپرده‌گذاران فرشتگان از سوی موسسه کاسپین علت این عنوان توقیف اموال به وسیله قوه‌قضاییه اعلام شد. هر چند که دستگاه قضا در ا

این اعلام دستگاه قضا در حالی مطرح می شود که در هفته گذشته اخباری در رابطه با دستور دستگاه قضایی جهت برطرف مسدودی حساب های موسسه کاسپین انتشار یافته بود و ظاهرا قرار بر این بود تا به تدریج این حساب ها آزاد شده است تا بتوان با نقل و انتقال اموال و جریان نقدیگی در کاسپین تعیین وظیفه سپرده گذاران از سر گرفته شود که تاکنون اخبار دقیقی در رابطه با نتیجه این اقدام منتشر نشده است.

اما دیگر موردی که تخلف مدیران و بررسی هایی قضایی موجب تاخیر در تعیین وظیفه سپرده گذاران شد می توان به جریان تعاونی منحله البرز ایرانیان اشاره کرد. این تعاونی که مسئولیت دارایی و بدهی های آن به بانک تجارت واگذار شد، هنوز سپرده گذاران را فرا نخوانده است.

مدیران متخلف مانده اموال را هم از بین بردن می‌کردند!

موضوعی که بانک مرکزی راجع به علت آن اعلام کرده که مدیران البرز ایرانیان به علت سوء مدیریتی که داشته اند، به وسیله مرجع قضایی بازداشت شده است و اکنون اتهامات آنها در دست بررسی است و تا زمانی که نتیجه آن مشخص نشود، انتقال دارایی ها نیز انجام نخواهد شد. با این حال اکنون ارزیابی و شناسایی دارایی های البرز ایرانیان در دستور کار قرار داشته و در حال انجام است و بعد از آنکه پرسشها قضایی برطرف شود، آن وقت انتقال دارایی انجام و با مشخص شدن اوضاع تعاونی فرآیند تعیین وظیفه سپرده گذاران نیز مشخص خواهد شد.

واژه های کلیدی: مرکزی | دستگاه | تقسیم اموال | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs