cheerios اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد

cheerios: اخبار امنیت ممنوع احمدی نژاد ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

بانک مرکزی بار دیگر قیمت دلار را زیاد کردن داد و جهت نخستین روز هفته ۴۲۱۱ تومان اعلام کرد. 

ارز در بانک‌ها چند؟

ارز در بانک ها چند؟

عبارات مهم : بازار

بانک مرکزی بار دیگر قیمت دلار را زیاد کردن داد و جهت نخستین روز هفته ۴۲۱۱ تومان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دلار که در نتیجه اجرای سیاست تازه ارزی دولت حدود ۴۰ روز در قیمت ۴۲۰۰ تومان باقی مانده بود، از هفته گذشته روند رو به رشد خود را شروع کرد. بر این اساس از روز دوشنبه هفته پیش تا به امروز ۱۱ تومان گران شده است است.

با توجه به اینکه خرید و فروش ارز در صرافی ها ممنوع شد و قاچاق محسوب می شود، متقاضیان ارزی که نیاز آنها در سیاست ارزی تعریف شده است هست، می توانند با مراجعه به بانک ها ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند و افرادی که مایل به فروش ارز هستند آنها را به بانک ها بفروشند. در این حالت قیمت خرید ارز از دارندگان نسبت به قیمت مرجعی که بانک مرکزی اعلام می کند، پایین تر و قیمت فروش آن در بانک ها بالاتر است.

ارز در بانک‌ها چند؟

برای امروز (شنبه) دلار آمریکا که از سوی بانک مرکزی ۴۲۱۱ تومان قیمت گذاری شده است از فروشنده حدود ۴۱۸۹ خریداری و ۴۲۳۲ تومان به متقاضی فروخته می شود. در سایر قیمت ها یورو ۴۹۱۰ تومان قیمت گذاری شده است که قیمت خرید در بانک ۴۸۸۶ تومان و فروش آن به ۴۹۳۵ تومان می رسد.

با وجود اینکه بانک مرکزی تاکید دارد تمام معاملات ارزی باید با این قیمت ها انجام شود ولی به هر صورت با توجه به اینکه فعلا تمامی نیازها پاسخ داده نشده و یا مردم مازاد بر آن نیاز به تهیه ارز دارند، در بازار آزاد و از طریق صرافی ها و دلالان نیز ارز معامله می شود. در حال حاضر قیمت هر دلار به حدود ۶۳۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان و هر یورو تا ۷۸۰۰ تومان می رسد.

بانک مرکزی بار دیگر قیمت دلار را زیاد کردن داد و جهت نخستین روز هفته ۴۲۱۱ تومان اعلام کرد. 

تا قبل از اجرای سیاست ارزی دولت از ۲۱ فروردین ماه، ارز دارای دو قیمت بود؛ یکی قیمت رسمی که بانک مرکزی قیمت گذاری آن را در مرکز مبادلات ارزی انجام می داد و درآخرین قیمت گذاری دلار تا ۳۸۰۰ تومان رسیده بود. در سوی دیگر در بازار آزاد دلار در صرافی ها و یا از طریف دلالان معامله می شد که تا ۶۲۰۰ تومان رسیده بود. ولی بعد از آنکه نحوه کنترل بازار ارز عوض کردن کرد قیمت دلاری که بانک مرکزی تعیین می کند به ۴۲۰۰ تومان رسید. هر چند که بازار آزاد را دولت به رسمیت نمی شناسد ولی به هر حال معاملات ارزی در آن انجام می شود.

قیمت خرید و فروش ارز در بانک ها

واژه های کلیدی: بازار | سیاست | مرکزی | قیمت گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

ارز در بانک‌ها چند؟

ارز در بانک‌ها چند؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs